A HETE-2 képekben

 

A HETE-2 forgatónyomatékának mérése a GSFC-nél. A teszt alatt a szonda nyitott napelem-táblákkal be van állítva a repülés alatti helyzetébe, majd így megforgatják a függõleges ("z") tengely körül. A mûszerek mûködése következtében kialakuló kicsiny nyomaték-változásokból lehet következtetni belsõ tömegeloszlásra. A szonda megfelelõ irányíthatósága miatt fontos ennek mérése. A mûveletet mind a 3 tengelyre elvégzik.


Ugyanaz a mûvelet mint az elõzõ képen, de itt a szonda 60 fokkal elforgatva és kb. 20 cm-rel közelebbrõl látható.


2000 szeptember 6.: A HETE-2 megérkezik a vandenbergi légibázisra.


2000 szeptember 7.: A napelemek szállítás utáni tesztelése.


2000 szeptember 15.: A HETE-2 a Pegasus XL hordozórakéta 3. fokozatán a Vandenberg-i állomáson. A szonda teljesen összeszerelt állapotban oldalnézetbõl látható. Jól kivehetõk a napelem-táblák végén elhelyezett mûanyag védõlemezek, és a lencsékre helyezett védõsapkák. Ezeket biztonsági okokból csak a felbocsátás elõtt távolítják el.


2000 szeptember 15.: A rakéta 3. fokozatára szerelt szonda elölnézetbõl. Ezen a képen láthatók legjobban a tudományos mûszerek, és itt már jobban megfigyelhetõk a szonda felsõ részén lévõ kamerákon elhelyezett védõsapkák is. Ezen kívül láthatók még az SXC röntgen detektorok, valamint a mûhold körül felállított porvédõ fóliasátor egy része is.


2000 szeptember 18.: A Pegasus rakéta a burkolat elhelyezésével megkapja végsõ formáját.


2000 szeptember 20.: Az orrkúp elhelyezése után kondicionált levegõvel töltik fel a rakéta belsejét.


2000 szeptember 21.: A HETE-2 trélerre helyezés után készen áll, hogy a hordozó repülõgéphez (Orbital Carrier Aircraft) szállítsák.


2000 október 2.: Az idõ közben "Renee" névre keresztelt rakéta felkerül az L-1011-es indítósinjére. Az orr-rész fóliával van beborítva és alatta állandóan nitrogén gázt keringetnek a levegõ páratartalmának alacsonyan tartásáért.


2000 október 7.: A felszállás.


Renee indítása.


Videók: