Frissítve: 1998.11.01.  
 
Mars Surveyor 98 orbiter küldetése
Tények röviden
  A MSP 98 orbitert egy Delta 7425 típusú rakétával lövik fel 1998 decemberében. A várható marshoz érkezés pedig 1999 szeptemberében lesz. A harmadik fokozat kiégése után végrehajt egy yo-yo manővert, a fokozattól való elkülönülés után. Ekkor a harmadik fokozat és az orbiter is egy második típusú pályára kerül, aminek az a célja, hogy a fokozat ne induljon el a mars felé. Ez Bolygóközi biztonsági szabály.
  Az elkülönülés után kinyílnak a napelemek és a nap felé állítódnak be, a kezdeti manővereket, pedig a Deep Space Network-ből (DSN) irányítják. Az utazás alatt a napelemek a nap felé néznek és a kommunikáció a Medium Gain antennán keresztül folyik az orbiterrel. Körübelül 15 nappala kilövés után végrehajtják a legnagyobb pályakorrekciós manővert (Trajectory Correction Manuever), ez a TCM1. Ez korrigálja a kilövéskor szerzett pályahibákat. Előreláthatólag eztmég három kisebb TCM követi majd, ami a kisebb hibákat küszöböli ki, amelyek esetleg meghiusítanák a MOI-ra (Mars Orbit Insertion) történő állást. Minden TCM-et a monopropilleant hydralize thruser-ekkel hajtanak végre. A távolságmérésre a napot alkalmazzák és a kommunikáció már a High Gain antennán keresztül történik.
  A Marshoz érkezéskor az orbiter bipropilleant hajtóműveit használják az űrhajó elliptikus pályára állításához. A bipropilleant hajtóművek körülbelül 16 perc után kiégnek, mert minden oxidálószer elhasználódik. Egy perccel később a járulékos manővert a Hydralize meghajtóval végzik el, ha szükséges csökkenteni a keringési időt. A kilövés időpontjától és a bipropilén felhasznált tömegétől függően, ez az eredő keringési idő 19 és 40 óra között lesz. Az elliptikus pálya Marshoz közelebbi részén történik a légköri fékezés, amellyel és kisebb hajtóműves korrekciókkal az orbiter rááll a végső napszinkron pályára és elkezdi a térképezést. 

Mindezt a MSP 98 lander érkezéséig befejezi. Annak érkezésekor és az élettartalma alatt (kb. 90 nap) reléállomásként szolgál és csak minimális tudományos munkát végez, ez a térképező fázis. Az orbiter megfigyeli a marsi atmoszférát egy marsévig (687 nap), a rajta elhelyezett műszerekkel. Ezek a Pressure Modulator Infrared Radiometer-PMIRR és a Mars Color Imager-MARCI. Amikor teljesítette a térképező fázist, akkor a későbbi marsszondáknak szolgál reléállomásként az elkövetkező három évben. Amikor teljesítette ezt a feladatát, akkor egy alacsonyabb pályára helyezik, ahonnan becsapódik a felszínbe. Ez a Bolygóközi Védelmi előírás.